Materiały dla ucznia

2. J. angielski

J. polski

Uwaga gimnazjaliści!

Do egzaminu pozostało niewiele czasu. Najwyższa pora więc porzucić nadzieję, że coś się samo zrobi. Wszystkich chętnych (i tych co nie są chętni) zapraszam do korzystania z materiałów powtórkowych z języka polskiego. Dostajecie do ręki wiedzę w przystępnej formie i zestawy zadań, które mogą pojawić się na lekcjach powtórzeniowych. Dodatkowo wskazuję Wam strony internetowe, które mogą okazać się pomocne.

Reszta zależy od Was.

Wasza Polonistka

1. Lista lektur do gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012
  2. Zagadnienia powtórkowe dla III kl. gimnazjum.
  3. Tworzenie własnego tekstu - wybór tematów.
  4. Jak przygotować się do egzaminu z cześci humanistycznej?
  5. Liryka - materiały powtórzeniowe.
  6. Liryka - zestaw zadań.
  7. Epika - materiały powtórzeniowe.
  8. Epika - zestaw zadań.

Opracowanie: mgr B. Brzęczek

J. angielski

1. PRESENT SIMPLE, PRESENT CONTINUOUS, PAST SIMPLE, PAST CONTINUOUS, PRESENT PERFECT, O PRZYSZŁOŚCI..., OKRESY WARUNKOWE, CZASOWNIKI MODALNE, PRZYMIOTNIKI I PRZYSŁÓWKI - ADJECTIVES AND ADVERBS, STRONA BIERNA - PASSIVE VOICE, MOWA ZALEŻNA - REPORTED SPEECH.
  2. Plansze edukacyjne (pdf) - Mistrz Języka Angielskiego.